LKS Żuławy - strona nieoficjalna

• Mozna komentowac bez rejestracji i logowania ! Zapraszamy do Ligi Typera !
  • Wyniki ostatniej kolejki:

Zapowiedź meczu Żuławy - Chwaszczyno

• autor: ad-niem, 2013-11-08 20:49
Nowy Dwór Gdański, ul.Warszawska 22
sobota 09.11.2013 r., godz.12.oo
Pomorska IV liga R-GOL.com
16 kolejka

ŻUŁAWY - KS CHWASZCZYNO

Klub Sportowy Chwaszczyno będzie ostatnim przeciwnikiem piłkarzy Żuław w rundzie jesiennej jaki zawita do Nowego Dworu Gd. na mecz IV ligi sezonu. Będzie to już 16. kolejka sezonu 2013/14 w IV lidze.

Aktualnie zespół z Chwaszczyna zajmuje 3. pozycję w tabeli. W 15. meczach zanotował 8 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki, bramki 26-16 i ma na koncie 28 punktów. Na wyjazdach w tej rundzie KS Chwaszczyno grało 8 razy i wywalczyło dokładnie połowę swojego dorobku punktowego (14 pkt.), mając bilans meczowy : 4 zwyc.- 2 rem.- 2 por. oraz bilans bramkowy : 14-10

Ostatnie pięć meczów ligowych zespołu z Chwaszczyna :

11 kolejka : u siebie z Wietcisą     2-0
12 kolejka : w Kiełpinie                   2-3
13 kolejka : u siebie z Powiślem   3-0
14 kolejka : w Sztumie                    0-0
15 kolejka : u siebie z Gryfem S.   3-2

Strzelcami bramek dla KS Chwaszczyno są :

5 - Przemysław DUDA, Paweł PIOTROWSKI
4 - Mirosław MITURA
3 - Daniel LASKOWSKI
2 - Kamil GORCZYCA, Sławomir ZIEMAK
1 - Łukasz BEYL, Karol CEGŁOWSKI, Łukasz CZERWIONKA, Radosław SMULSKI
1 - br. samobójcza (Włodowski - Gryf 2009 Tczew)

Trenerem zespołu z Chwaszczyna jest znany przed laty piłkarz gdańskiej Lechii - Aleksander Cybulski. Największym wzmocnieniem przed tym sezonem zespółu KS-u jest Sławomir Ziemak który przeszedł z Orląt Reda. Innym znanym na Wybrzeżu piłkarzem grającym w Chwaszczynie jest Daniel Laskowski. W pierwszym sezonie Żuław w IV lidze - 2000/01, grał on w Orlętach Reda i w rundzie rewanżowej, w meczu w N. Dworze (wynik 2-2) strzelił dwie bramki dla Redy (dla Żuław-dwa gole Sławka Tkaczyka). Później gracz Arki Gdynia gdzie był jednym z lepszych graczy. Jeszcze jedna ciekawostka : w wymienionym już sezonie 2000/01, w pierwszym, historycznym meczu na boiskach IV-ligowych, Żuławy podejmowały Cartusię Kartuzy (wynik 0-2), a jednym z piłkarzy z Kartuz był wspomniany już Aleksander Cybulski.

W ubiegłym sezonie KS Chwaszczyno, grając jako beniaminek, zajął na końcu rozgrywek 4. miejsce. Porównując dorobek punktowy na tym samym etapie rozgrywek, a więc po 15 kolejkach, zespół z Chwaszczyna miał wtedy 23 punkty a dziś ma już 28 punktów.

Pięć ostatnich meczów ligowych Żuław Nowy Dwór Gdański to 3 porażki, remis i wygrana 3-2 w poprzedniej kolejce, w meczu z Piastem w Człuchowie. Po 15. kolejkach zespół zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 15 pkt. Tym razem rywalem będzię czołowy zespół tego sezonu i bez podjęcia walki o jakąkolwiek zdobycz punktową będzie ciężko.

Pełne zestawienie XVI kolejki :

• sobota, 09 listopada :
(g.12) Żuławy - Chwaszczyno
(g.13) Olimpia - Gryf 2009
(g.14) Amator - Pomezania
(g.14) Powiśle - Przodkowo
(g.14) Wierzyca - Anioły
(g.14) Luzino - Bytovia II
(g.14) Wietcisa - Kolbudy
• niedziela, 10 listopada :
(g.12) Gryf S. - Pogoń
(g.13) Orlęta - Piast

Materiał opracowany na podstawie materiałów własnych, pomorskifutbol.pl, 90minut.pl

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.