LKS Żuławy - strona nieoficjalna

• Mozna komentowac bez rejestracji i logowania ! Zapraszamy do Ligi Typera !
  • Wyniki ostatniej kolejki:

Projekt stadionu

>> zdjęcia <<

Zakończyły się prace nad opracowaniem koncepcyjnego projektu zagospodarowania terenów sportowych przy ul. Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim. Od blisko dwóch miesięcy  trwały prace nad projektem.

Zakres i niektóre rozwiązania techniczne były konsultowane z osobami żywo zainteresowanymi powstaniem kompleksu sportowego w naszym mieście, między innymi z przedstawicielami sportowych organizacji pozarządowych oraz członkami Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim.
Projekt przedstawia rozwiązania techniczne i wizualizację terenu. Opracowana koncepcja jest wstępnym dokumentem służącym dla uzyskania prawidłowego układu funkcjonalno – przestrzennego oraz kosztów inwestycji.

W ramach zagospodarowania terenu projekt przedstawia:

1. Budynek krytej pływalni,
  2. Budynek hotelowy,
  3. Budynek hali sportowej,
  4. Trybuny sportowe,
  5. Parking dwukondygnacyjny,
  6. Obiekty sportowe:
  • 2 korty tenisowe,
  • 3 boiska do piłki nożnej: 1 duże trawiaste o wymiarach 105 x 70 m , 2 średnie boiska o wymiarach 90 x 50 m z nawierzchni syntetycznej,
  • 2 boiska do koszykówki – powierzchnia syntetyczna
  • 2 boiska wielofunkcyjne – wymiary 40 x 20 - powierzchnia syntetyczna,
  • Bieżnia – 4 tory do biegania, każdy o szerokości 1, 22 m.

Obecnie gmina przystąpi do sporządzenia analiz finansowych inwestycji. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu wyłaniającego partnera prywatnego, który wybuduje obiekt. W przypadku powodzenia dalszych prac nad inwestycją prace rozpoczną się w roku 2009.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.